• Sosyal Medya Hesaplarımız

Halı Temizleme Kimyasalları Güvenilir Mi?

Halı Temizleme Kimyasalları Güvenilir Mi?

Evde fazla kullanılan eşyalar çok çabuk kirlenir. Halı da bu eşyalardan biridir. Bu yüzden, halılar düzenli aralıklarla belli işlemlerle temizlenmelidir. Biriken toz ve kirler için süpürme işlemi yapılır. Ancak halının derinlerine inen lekelerin, yerleşen toz ve kirlerin, kolayca oluşabilen mikrop ve bakterilerin tamamıyla giderilmesi için derinlemesine temizlik yapılmalıdır. Bu temizlik için özel yöntemlerle halı yıkanmalıdır.

En kaliteli halı yıkama ürünleri ile deneyimleyin.

Halı yıkamak için birçok yöntem bulunmaktadır. Yeri ve zamanı olanlar halılarını kendi elleriyle yıkamayı tercih ederler. Bu yöntem günümüzde çok az kişi tarafından tercih edilir. Aynı şekilde halılarını yine kendileri yıkamak isteyenler, halı yıkama makineleri ve ürünleriyle bu işlemi gerçekleştirirler. Halısını kendi yıkamayı tercih edenler çoğunlukla daha güvenli ve temiz olduğunu düşünürler. Genelde etkili bir yöntem olsa da, yanlış bir ürün seçimi veya uygulama, halıya ciddi zararlar verebilir.

Örneğin halı yıkarken kullanılan deterjan, sabun veya şampuan tam temizlenmediği takdirde halıda kalan kalıntılar zamanla yapısını bozar. Günümüz koşullarında bu uygulamalara vakti yetmeyenler, halı yıkama firmalarını tercih ederler. Bu firmalar halı yıkamayı özel makineler ve kimyasal ürünler kullanarak gerçekleştirir. Güvenilir bir firmanın eline halınızı teslim ederek hem zamanınızdan tasarruf edersiniz hem de yorulmamış olursunuz. Aynı zamanda profesyonelce temizlenen halınızı ilk günkü gibi kullanabilirsiniz.

Halı Yıkamak İçin Kullanılan Kimyasal Ürünler Ne Kadar Güvenilir?

Halı temizliği için kullanılan birçok ürün kimyasal yapıdadır. Kimyasal olmayan karbonat, limon gibi doğal temizlik yöntemleri kökten temizliği gerçekleştirmek için yeterli olmayabilir. Derinlemesine temizlik, lekeleri yok etmek, mikropları öldürmek için şampuan, deterjan gibi kimyasal ürünler her zaman gereklidir. Bu anlamda özellikle halısını kendisi yıkayanların en çok tercih ettiği ürünlerden biri olan arap sabunu da kimyasal içeriklidir. Burada önemli olan halı yıkamak için kullanılacak ürünün kimyasal olması değil, kimyasal ürünün içeriğidir.

Yani, bu kimyasal ürünün zararlı kimyasallar içerip içermediğidir. Halınızın yapısının ve dokusunun ne olduğunu bilerek, kullanılması gereken ürünleri bilmeniz gerekir. Halınızı yıkamaya göndereceğiniz firmanın kullandığı kimyasallar hakkında bilgi edinebilir veya araştırabilirsiniz. Kaliteli, lekeler ve kirler üzerinde etkili, zararlı kimyasallar içermeyen ürünler halınızı temizlerken yapısını da bozmayacaktır. Ayrıca, halınızı daha sağlıklı kullanabilmenizi de sağlayacaktır. İster kendiniz yıkayın ister halı yıkama firmalarını tercih edin, temizleme ürünü halı yıkamanın dikkat edilmesi gereken noktalarındandır.

 

  • Merkez


  • Mimar Sinan Mahallesi Kıbrıs Caddesi No:122 Ataşehir İSTANBUL

  • HARİTADA GÖR
  • Ümraniye Şube


  • Kazım Karabekir Mahallesi, Ordu Cd. No:76, 34766 Ümraniye/İstanbul

  • HARİTADA GÖR

BÜLTEN

Kampanyalardan Haberdar Olmak İçin